"Czysta energia" - finał - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

"Czysta energia" - finał

ARCHIWUM > 2018/2019

VI EDYCJA KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH
PN. "CZYSTA ENERGIA" ROZSTRZYGNIĘTA!!!

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego  w Inowrocławiu po raz szósty odbył się konkurs pt. „Czysta energia” - skierowany do gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych. Odbył się on pod Honorowym Patronatem Starosty Inowrocławskiego. W tym roku tematem wiodącym konkursu było  „Współczesne wykorzystanie biopaliw”,  a jego celem promowanie wśród młodzieży zagadnień związanych z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii.
Do konkursu przystąpili uczniowie (wraz z opiekunami) ze szkół gimnazjalnych i szkół podstawowych całego powiatu.  Uczniowie rozwiązywali test, który obejmował 30 pytań jednokrotnego wyboru, związanych z zagadnieniem „biopaliw”. Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Inowrocławskiego.
Młodzież bardzo chętnie kształci się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Ciekawe zajęcia pozwalają na szybsze przyswojenie wiedzy. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich umiejętności w ramach organizowanych przez szkołę zajęć praktycznych i  praktyk zawodowych. Podczas wręczenia nagród uczniowie mogli zapoznać się z wyposażeniem pracowni szkolnej. Była możliwość porozmawiania z fachowcami  z branży energetycznej i instalacyjnej. Uczniowie szkoły uczestniczą w wyjazdach branżowych, obserwują prace na budowach, zdobywają wiedzę i doświadczenie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kształcenia w naszej Szkole na rok szkolny 2019/2020.Organizatorem konkursu były nauczycielki przedmiotów zawodowych Beata Wiśniewska  i Justyna Dybicz.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego