"Podróż w głąb duszy" - występ artystyczny - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

"Podróż w głąb duszy" - występ artystyczny

ARCHIWUM > 2017/2018


REFLEKSYJNA „PODRÓŻ W GŁĄB DUSZY”
W WYKONANIU UCZNIÓW „BUDOWLANKI”

Młodzież działająca w szkolnym kole teatralno-literackim „Verba” przygotowała występ artystyczny pt. „Podróż w głąb duszy”. Przedstawienie odbył się 28 listopada 2017 r.

Metaforyczną wędrówkę zainicjowały interpretacje głosowe wierszy, (część z nich została napisana przez uczniów „Budowlanki”) oraz refleksyjne utwory muzyczne w wykonaniu Olgi i Julii - uczennic klasy II w zawodzie technik renowacji elementów architektury. Widzowie mieli okazję przenieść się w świat romantycznych przeżyć, poznając losy Karusi („Romantyczność”), Pustelnika („Dziady” cz. IV) oraz czterech kochanek. Przedstawienia świetnie dopełniła pantomima przygotowana przez uczennice klasy IV w zawodzie technik geodeta. Występ wywołał wiele wzruszeń wśród widowni, a publiczność nie szczędziła słów uznania pod adresem zdolnej i kreatywnej młodzieży. „Podróż w głąb duszy” z całą pewnością można uznać za udaną. Występ uczniów został przygotowany pod kierunkiem pani Mileny Leśniewskiej-Pulczyńskiej.

Jak widać w ZSP nr 5 w Inowrocławiu młodzież zdobywa nie tylko wiedzę i umiejętności z zakresu obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale także rozwija swoje zainteresowania, czego przykładem jest działalność szkolnego koła teatralno-literackiego „Verba”.

28.11.2017 ML-P

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego