"Powstrzymaj pijanego kierowcę" - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

"Powstrzymaj pijanego kierowcę"

ARCHIWUM > 2014/2015

„POWSTRZYMAJ PIJANEGO KIEROWCĘ”


W dniu 4 grudnia 2014r. uczniowie naszej „Budowlanki”: Klaudia Paździor, kl. IIb, Sandra Kwiatkowska, kl. IIb, Weronika Fajge, kl. IIIe, Kamil Gimiński, kl. IIIe oraz Karol Nowosad, kl. IIIe, uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej „Powstrzymaj pijanego kierowcę”, której organizatorem na terenie miasta Inowrocławia jest Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu. Celem akcji było podniesienie świadomości społecznej na temat wpływu alkoholu na organizm kierowcy oraz możliwych skutków jazdy pod wpływem napojów alkoholowych.

Młodzież naszej szkoły, na skrzyżowaniu ulic: Stanisława Staszica i Świętokrzyskiej, rozdawała przechodniom ulotki, informujące o skutkach spożywania alkoholu przez kierowców oraz o formach reagowania w sytuacji, gdy nietrzeźwy-kierujący pojazdem, stwarza niebezpieczeństwo narażenia siebie i innych osób na utratę zdrowia lub życia.  

Uczniowie, prezentując transparenty i przebrania, przedstawiające ofiary wypadków, zwracali też uwagę na problem nietrzeźwości na drogach przejeżdżającym ulicami miasta kierowcom.
Akcja spotkała się z duża aprobatą ze strony mieszkańców Inowrocławia i zainteresowaniem kierowców. Miejmy nadzieję, że dzięki temu świadomość kierujących pojazdami wzrośnie i ograniczona zostanie liczba wypadków spowodowanych pod wpływem alkoholu.


Marzena Majewska


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego