Budowlańcy w Viessmannie - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Budowlańcy w Viessmannie

ARCHIWUM > 2014/2015


UCZNIOWIE ”BUDOWLANKI” W PRACOWNI TECHNICZNEJ VIESSMANNA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

W Szkole stosuje się nowoczesne metody nauczania. W ramach zajęć praktycznych - realizowanych w firmie Eurotherm Technika Grzewcza w Inowrocławiu, uczniowie klasy IV ”b” w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wzięli udział w zajęciach praktycznych w pracowni technicznej Biura Regionalnego Viessmann w Pruszczu Gdańskim. Prowadzącym spotkanie był doradca techniczno serwisowy w firmie Viessmann.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które  podzielone były  na następujące bloki tematyczne:
- historia marki Viessmann,
- technika gazowa,
- technika gazowa kondensacyjna,
- energia słoneczna,
- energia powietrza,
- energia gruntu,
- wentylacja mechaniczna.
Obserwacja prowadzona była na podłączonych i pracujących urządzeniach, takich jak: gazowy kocioł kondensacyjny, powietrzna i gruntowa pompa ciepła, urządzenia rekuperacyjne. Uczniowie w ramach każdego z działów zostali zapoznani  ze szczegółową budową, zasadą działania i etapami uruchomienia  wyżej wymienionych urządzeń.
Młodzież i nauczyciele praktycznej nauki zawodu bardzo wysoko ocenili zajęcia, ciesząc się ze zdobytych umiejętności i poszerzenia posiadanej już wiedzy. Z chęcią wezmą udział w kolejnym spotkaniu, poświęconym nowoczesnym systemom z zakresu inżynierii sanitarnej, a w szczególności odnawialnych źródeł energii, na które zostali zaproszeni.
Współpraca Szkoły ze środowiskiem pracodawców układa się bardzo dobrze, o czym świadczyć może zrealizowane przedsięwzięcie. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego