Ciepłe chwile z ZEC - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Ciepłe chwile z ZEC

ARCHIWUM > 2015/2016


CIEPŁE CHWILE Z ZEC :-)

Uczniowie klasy I i II technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej  uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Zakładu Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z działalnością firmy, produkcją, dystrybucją i sprzedażą ciepła na terenie miasta Inowrocławia.

Po przybyciu do zakładu wyposażono młodzież w kaski ochronne - bezpieczeństwo przede wszystkim!, a następnie zaproszono do zwiedzania firmy. Uczniowie zobaczyli
między innymi halę  z taśmociągami podającymi miał węglowy, pomieszczenia ciepłowni z kotłami do podgrzewania wody. Dwóch pracowników ZEC zapoznało młodzież  z praktycznymi szczegółami produkcji  ,, ciepła’’.

Następnie przedstawiono uczniom sposób przygotowania wody na cele ciepłowni, która  jest  odpowiednio zmiękczona  i zdemineralizowana.
Ponadto młodzież uzyskała wiele cennych wiadomości na temat oczyszczania gazów "wydychanych" przez komin, który nieprzypadkowo jest wysoki, instalowaniu filtrów ograniczających emisję pyłów, a także o normach ilości substancji, które mogą przedostawać się do atmosfery. Teraz możemy być  spokojni, że  wdychamy czyste powietrze.

Opiekunami wycieczki dydaktycznej byli nauczyciele przedmiotów zawodowych: mgr inż. Beata Wiśniewska i oraz mgr inż. Justyna Dybicz.Przygotowała: Beata Wiśniewska


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego