Finaliści konkursu "Energia Młodych" - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Finaliści konkursu "Energia Młodych"

ARCHIWUM > 2016/2017


ZNAMY FINALISTÓW KONKURSU
„ENERGIA MŁODYCH”

To nie był łatwy wybór z prac, które wpłynęły na konkurs „Energia Młodych”, eksperci musieli wybrać pięć najlepszych opracowań. Temat organizowanej już po raz szósty przez Grupę Energa edycji to: „E-mobilność w mojej gminie. Wizja roku 2030”. W tym roku w finale, który odbędzie się 21 kwietnia w Gdańsku, zmierzą się zespoły z Inowrocławia, Malborka, Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania i Włocławka.
 

W tym roku w finale swoje projekty zaprezentują:

zespół pod opieką pani Justyny Dybicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu,
zespół pod opieką pana Dariusza Słomińskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku,
zespół pod opieką pana Andrzeja Majera z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim,
zespół pod opieką pani Anny Borowieckiej z Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 1 w Poznaniu,
zespół pod opieką pana Wojciecha Kaczmarka z Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Prace nadesłane na tegoroczną edycję konkursu prezentowały bardzo zbliżony poziom merytoryczny, więc wyłonienie zwycięskich prac było dla zespołu oceniającego niełatwym zadaniem. Najważniejszym kryterium było przybliżenie lokalnych uwarunkowań miasta lub gminy pod kątem najbardziej efektywnego wykorzystania potencjału elektromobilności. Finałowa piątka przyjęła najciekawszą metodykę pracy, podejmując próbę rozwiązania postawionego im zagadnienia w ramach konsultacji z władzami samorządowymi oraz zakładami komunikacji publicznej, czy też szacując możliwości zastosowania innowacyjnych rozwiązań w praktyce
mówi przewodniczący jury konkursu dr inż. Marcin Lemański, Dyrektor Pionu Inwestycji Rozwojowych w Energa Wytwarzanie SA.

Finałowe wystąpienia
ich poziom merytoryczny, oryginalność prezentacji i poprawność językową oceniać będzie jury, w którym zasiądą przedstawiciele Grupy Energa, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie będą też odpowiadać na pytania dotyczące treści prac zadawane przez członków jury oraz finałowych konkurentów.

Nagroda za zajęcie I miejsca, o którą powalczą finaliści to: laptopy dla każdego członka zespołu i opiekuna oraz nagroda pieniężna w wysokości 12 000 zł na zakup pomocy naukowych dla uczniów szkoły reprezentowanej przez zwycięski zespół.

Jesteśmy już dumni z sukcesu uczniów,,Budowlanki”, ale oczywiście trzymamy kciuki za rezultaty osiągnięte w czasie zmagań finałowych w tym prestiżowym konkursie!

04.04.2017 JD


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego