Geołajki - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Geołajki

ARCHIWUM > 2016/2017


„GEOŁAJKI” W BUDOWLANCE

Święta kojarzą się z radością i zabawą, dlatego też nauczycielki geodezji  (mgr inż. Mariola Bułat oraz mgr inż. Beata Kożuch)  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu dla uczniów w zawodzie technik geodeta zorganizowały  „GEOŁAJKI”, które miały na celu zintegrować młodych geodetów, a także poprzez zabawę poruszyć ważne zagadnienia związane z geodezją i kartografią.  

Imprezę uroczyście otworzyła Pani Dyrektor -  mgr inż. Danuta Paluszak, która życzyła powodzenia i dobrej zabawy wszystkim uczestnikom spotkania. Pierwszą konkurencją, z jaką przyszło się zmierzyć uczestnikom imprezy była Familiada Geodezyjna, w której brały udział dwie rodziny: sławna rodzina GEODETÓW, na której czele stanął równie sławny inż. Piotr Hopcia oraz równie znana rodzina KARTOGRAFÓW, na której czele stanęła powszechnie wszystkim znana mgr Izabela Kwiatkowska. W każdej z drużyn było po ośmiu zawodników z klas od I do IV, którzy pobierają nauki w pasjonującym zawodzie technik geodeta. Zadaniem ich było poprawnie odpowiedzieć na pytania sympatycznego prowadzącego. Śmiechu było co nie miara, gdy okazało się, że na pytanie, „Jaka jest mapa?” - dowiedzieliśmy się, że oprócz mapy zasadniczej albo topograficznej, mapa może też być... ładna, kolorowa i duża.

Familiadę ostatecznie zwyciężyła znana wszystkim rodzina KARTOGRAFÓW. Składamy serdeczne gratulacje i podziwiamy za determinację. Po trudach turniejowych wszyscy zasiedliśmy do stolików, na których czekało na nas mnóstwo gier planszowych
to dla ćwiczenia umysłu oraz ducha i słodki poczęstunek dla ciała, ale też dla naszego wyrafinowanego podniebienia. Zabawa była wyśmienita i gdyby nie to, że czas tak szybko płynie, moglibyśmy tak bawić, bawić się bez końca!

04.12.2016 r. BK, MB, BP


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego