GreenPower Poznań - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

GreenPower Poznań

ARCHIWUM > 2014/2015


NA TARGACH ENERGII ODNAWIALNEJ GREENPOWER

    Dnia 28 maja 2015 r. uczniowie „Budowlanki” uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej GreenPower w Poznaniu. Celem targów było umożliwienie uczniom poszerzenia wiedzy na temat systemów grzewczych, wykorzystujących odnawialne źródła energii, w tym: kotły, piece, kominki, kolektory słoneczne, klimatyzatory, pompy cieplne, biopaliwa, pelety, biogaz oraz zapoznanie ich z dużą i zróżnicowaną przestrzenią ekspozycji największej w Polsce wystawy sektora OZE. Młodzież  mogła również wziąć udział w forum Innopower ,,Innowacje dla energetyki’’, na którym przedstawiono ekonomiczne, ekologiczne i społeczne korzyści płynące z zastosowania OZE.

   Nasza Szkoła przygotowuje przyszłych pracowników w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, dlatego wiedza i umiejętności uczniów zdobywane na lekcjach są utrwalane i poszerzane podczas praktycznej nauki zawodu oraz wycieczek o tematyce zawodowej, aby jak najlepiej przygotować uczniów do wykonywania pracy zawodowej.
Ukończenie „Budowlanki” umożliwia także kontynuowanie edukacji na studiach wyższych, między innymi na Uniwersytecie Technologiczno Przyrodniczym w Bydgoszczy.

    Odnawialne źródła energii to przyszłość energetyki i dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki. W Polsce udział energii odnawialnej w całkowitej energii produkowanej rocznie nieustannie rośnie. Perspektywy tego wzrostu są ogromne, a nasycenie rynku niewielkie, więc nasi uczniowie nie muszą się martwić o brak pracy po ukończeniu kształcenia w tym zawodzie, dlatego też  serdecznie zapraszamy do zdobywania wiedzy w naszej Szkole absolwentów gimnazjów!


Opracowała: Beata Wiśniewska


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego