HORUS nas szkoli - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

HORUS nas szkoli

ARCHIWUM > 2018/2019

PONOWNE ODWIEDZINY FIRMY HORUS

Firma Horus już po raz drugi w tym roku szkolnym odwiedziła „Budowlankę”! Tematem spotkania, które odbyło się 5 marca br. była: „Ochrona pracowników przy stosowaniu substancji niebezpiecznych”. Prawie w każdej dziedzinie przemysłu pracownicy mają do czynienia z substancjami niebezpiecznymi. Panowie Łukasz Wilk i Sebastian Kręciński, którzy prowadzili szkolenie, zwracali szczególną uwagę na to, jak ważne jest uświadomienie sobie występowania zagrożenia. Kolejnym krokiem jest ocena ryzyka zagrożenia i właściwy dobór środków ochrony indywidualnej.

Tyle teorii. Dzięki życzliwości zaproszonej firmy- uczniowie podczas szkolenia zapoznali się z najnowszymi maskami przeciwgazowymi i przeciwpyłowymi. Nauczyli się, jak właściwie je używać i eksploatować. To nowe wiadomości i umiejętności, które dało szkolenie. Na pewno przydadzą się one w przyszłej pracy zawodowej. Uczącym przedmiotów zawodowych zależny na dobrej i systematycznej współpracy z firmami z branży. Dzięki temu w szkole odbywają się szkolenia. W ten sposób młodzież poznaje nowości wchodzące na rynek. Tego nie ma w podręcznikach!

Bogatsi o owe doświadczenia czekamy na trzecią część szkolenia przewidzianego na ten rok szkolny, które będzie dotyczyło ochrony przed upadkiem z wysokości. To także bardzo ważny temat.

6.03.2019 MA, BP, SD
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego