Konkurs "Czysta Energia" - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Konkurs "Czysta Energia"

ARCHIWUM > 2017/2018

,,CZYSTA ENERGIA’’ W „BUDOWLANCE”
22 marca 2018 r.Konkurs dla gimnazjalistów ,,Czysta Energia’’ odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Inowrocławskiego, a to już jego V edycja. Jego celem jest promowanie wśród młodych ludzi zagadnień związanych z energią odnawialną, ochroną środowiska, wykorzystaniem  alternatywnych źródeł energii w wielu dziedzinach. Organizatorom zależy na edukowaniu młodego pokolenia i dzieleniu się doświadczeniami.

Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół gimnazjalnych w Inowrocławiu. Rozwiązywali test, który obejmował aż 40 pytań jednokrotnego wyboru. Tegoroczna edycja dotyczyła zagadnień związanych z biomasą. Większość uczestników konkursu od dawna interesuje się zagadnieniami dotyczącymi pozyskiwania i wykorzystywania odnawialnych źródeł energii i nie była u nas przypadkowo.

Do kolejnego – II etapu konkursu zakwalifikowało się 3 uczniów,  którzy zdobyli największą liczbę punktów w teście wyboru. Finał, podczas którego uczniowie przedstawią prezentację multimedialną, odbędzie się na w kwietniu. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Inowrocławskiego, a ich wręczenie nastąpi na V Powiatowym Seminarium OZE – Odnawialnych Źródeł Energii w naszej szkole.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w finale.

22.03.2018 BW, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego