Konkurs geograficzny - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Konkurs geograficzny

ARCHIWUM > 2015/2016


NAD „BUDOWLANKĄ” ZAŚWIECIŁO AFRYKAŃSKIE SŁOŃCE!Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom XV edycji wewnątrzszkolnego konkursu geograficznego pod nazwą: „Krajobrazy Afryki”. W tegorocznym konkursie wzięło udział wielu pasjonatów geografii - uczniów Technikum, którzy przekonali siebie i innych, że nie straszny im kontynent afrykański, a skomplikowane nazwy, między innymi stolic państw, można opanować i wykorzystać w teście konkursowym.

Założeniem konkursu było rozszerzenie programu nauczania geografii, zainteresowanie uczniów mapą fizyczną kontynentu Afrykańskiego, wniesienie chęci rywalizacji między młodzieżą, a przede wszystkim wyłonienie najlepszej trójki uczniów z geografii fizycznej i politycznej Afryki na terenie szkoły.

Oto oni:
I miejsce: Sebastian Giemza
, kl. III c
II miejsce: Aleksander Kozie
ł, kl. II b
III miejsce: Krzysztof Krajewski,
kl. I b

Konkurs był również okazją do pogłębienia wiedzy osób interesujących się przedmiotem oraz szansą zdobycia nowych doświadczeń. Nasi uczniowie posiadają ścisłą wiedzę i umiejętności z zakresu geografii, co z pewnością przekłada się na co dzień w nauce przedmiotów ścisłych i zawodowych oraz owocuje na przyszłość. Cieszymy się, że wśród społeczności uczniowskiej Inowrocławskiej „Budowlanki” jest grupa sympatyków i miłośników podróży, orientacji na mapie, jak i w terenie oraz zdolnych młodych ludzi z zakresu wiedzy przyrodniczej.

Na osobne gratulacje zasługuje także młodzież, która swoimi niepowtarzalnymi pracami plastycznymi przyczyniła się do przekształcenia gabinetu biologiczno-geograficznego w prawdziwą, afrykańską osadę. Mapy, gadżety, rysunki i makiety, wykonane przez uczniów naszej szkoły, a także charakterystyczne stroje, umiliły czas uczestnikom i z pewnością zwiększyły atrakcyjność konkursu. Chcieliśmy pokazać, że w „Budowlance” uczniowie zdobywają wiedzę również poprzez znakomitą zabawę.

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody, które zgodnie z tradycją zostaną wręczone przez dyrektora Szkoły Panią Danutę Paluszak, na zakończenie pierwszego półrocza, w styczniu 2016 roku.  

Najlepszym jeszcze raz gratulujemy! Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!


Opracowała: I. Kwiatkowska


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego