Konkurs OZE w Świeciu - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Konkurs OZE w Świeciu

ARCHIWUM > 2015/2016


UCZNIOWIE „BUDOWLANKI” NA KONKURSIE „ZIELONA ENERGIA” W ŚWIECIU

Dnia 24.04.2016 r. uczniowie, kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej brali udział w Konkursie Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii  -  ZIELONA ENERGIA. Konkurs  adresowany był dla uczniów powiatu świeckiego i chełmińskiego oraz uczniów województwa kujawsko pomorskiego.

Celem konkursu była popularyzacja i rozwijanie zainteresowań zagadnieniami z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz podnoszenie poziomu wiedzy dotyczącej  odnawialnych źródeł energii. Tematyka obejmowała zagadnienia związane z  technologią i montażem urządzeń i systemów energetyki odnawialnej na poziomie egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz ogólnej wiedzy z zakresu OZE.

Uczniowie mieli również okazję  uczestniczyć w wykładzie na temat sposobów wdrażania OZE oraz popularyzacji zastosowania energii odnawialnej w Polsce. Poznali uwarunkowania prawne oraz źródła dofinansowania OZE, a także możliwości wynikające z programu Prosument. Z zaciekawieniem wysłuchali przedstawionych aspektów ekonomicznych  i metod pozyskiwania energii słonecznej z praktycznymi przykładami rozwiązań urządzeń instalacji OZE, które przedstawili  przedstawiciele Hewalex i Opec.

Opiekunem młodzieży podczas konkursu  w Świeciu była pani Beata Wiśniewska, nauczyciel przedmiotów zawodowych.


Przygotowała: B. Wiśniewska 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego