Konkurs Wiedzy OZE w Sieradzu - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Konkurs Wiedzy OZE w Sieradzu

ARCHIWUM > 2015/2016


I OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O ENERGETYCE ODNAWIALNEJ

Dnia 27.04.2016 roku w Sieradzu odbył się I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Do etapu centralnego zakwalifikował się Dominik Drożdż z klasy III B oraz Wiktor Szczególski z klasy II B w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Gospodarzem I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej był  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu. W konkursie wzięło udział 70 uczniów techników z całego kraju. O odpowiedni poziom konkursu zadbał jego patron merytoryczny
Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej. Patronat honorowy nad Konkursem objął Starosta Sieradzki , Minister Edukacji Narodowej i Minister Energii.

Celem olimpiady było promowanie wśród młodzieży zagadnień związanych  z energetyką, wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii, poszerzenie wiedzy z zakresu ekologii  i ochrony środowiska, kształtowanie wśród młodych ludzi poczucia odpowiedzialności za środowisko.

Konkurs miał formę pisemnego testu, który składał się z 60 pytań. Uczestnicy mieli 90 minut na rozwiązanie zestawu pytań.  Wielkie gratulacje należą się  Wiktorowi Szczególskiemu, uczniowi klasy II w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, któremu zabrakło jedynie 3 punktów do zakwalifikowania się do dziesiątki najlepszych w Polsce.

Udział w tak trudnym finale centralnym konkursu, bo obejmującym  zagadnienia teoretyczne  i praktyczne, jest wielkim sukcesem dla Wiktora,  jego opiekuna pani Beaty Wiśniewskiej i Szkoły.

Życzymy dalszych sukcesów !

Przygotowała: B. Wiśniewska 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego