Las - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Las

ARCHIWUM > 2015/2016


Z WIZYTĄ W „SIENKIEWICZÓWCE”
W poniedziałek 9 października 2015r. uczniowie technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu, pod opieką nauczycieli: pani Wioletty Świerczyńskiej i pani Agnieszki Sopońskiej, uczestniczyli w wyjeździe dydaktyczno-integracyjnym do Gospodarstwa Agroturystycznego „Sienkiewiczówka” niedaleko  Gniewkowa.
Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat powstawania, pielęgnacji, ochrony  i odnawiania lasu, a także integracja zespołu klasowego, pogłębienie przyjaźni klasowych.

Podczas spotkania z leśniczym Nadleśnictwa Gniewkowo, uczniów szczególnie zainteresowały zagadnienia związane z ochroną drzew i krzewów przed szkodnikami, gdyż jako architekci krajobrazu również zmagają się z tym problemem w założeniach ogrodowych. Poznali oni formy zwalczania szkodników oraz sposoby oceny zagrożenia występowania danego szkodnika. Ponadto młodzież uczestniczyła w dyskusji na temat poszczególnych gatunków drzew, ich pielęgnacji i zastosowania w ogrodach przydomowych.

Po solidnej dawce wiedzy, pod okiem leśniczego i właściciela „Sienkiewiczówki” odbyło się ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. W sympatycznej   i przyjaznej atmosferze można było porozmawiać, pożartować  i zacieśnić kontakty koleżeńskie.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego