Matura próbna - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Matura próbna

ARCHIWUM > 2015/2016


NIE BOIMY SIĘ NOWEJ MATURY!


W dniach 24-27 listopada 2015 r. uczniowie „Budowlanki” pisali próbne egzaminy maturalne z Operonem i Gazeta Pomorską. W maju 2016 r.  młodzież  po raz  pierwszy przystąpi do tych egzaminów w zmienionej formule. Jednak dla naszych uczniów nie stanowi to powodu do niepokoju.

Młodzież zna strukturę i formę wspomnianych egzaminów nie tylko dzięki informacjom, które uzyskała od nauczycieli, czy na spotkaniach z egzaminatorami  Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, ale przede wszystkim z ćwiczeń obejmujących pracę z arkuszem maturalnym. Właśnie dlatego prawie wszyscy uczniowie klas IV technikum (99%)  postanowili sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności, przystępując do próbnej matury z: języka polskiego, matematyki, języka obcego oraz przedmiotów dodatkowych, tj.: historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, fizyki, geografii.  Młodzież z niecierpliwością oczekuje na wyniki egzaminów, aby móc wyciągnąć z nich wnioski i zaplanować dalsze przygotowania do majowych egzaminów.

Próbne matury w „Budowlance” pełnią ważną rolę. Pozwalają w praktyce właściwie przygotować młodzież do egzaminów. Uczniowie diagnozują swoje wiadomości  na pół roku przed właściwym egzaminem, by następnie udoskonalać i rozwijać kluczowe umiejętności maturalne i zdać egzamin z  wysokim wynikiem.

Przygotowała: Milena Leśniewska - Pulczyńska


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego