Na Bydgoskim Festiwalu Nauki - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Na Bydgoskim Festiwalu Nauki

ARCHIWUM > 2018/2019

NA FESTIWALU NAUKI

„Budowlanka” po raz trzeci zaangażowała się w udział w Bydgoskim Festiwalu Nauki z ciekawą ofertą zajęć z dziedziny nauki, techniki oraz przyrody. W tym roku zaprezentowała zadanie z geodezji – trzymaj poziom, z architektury krajobrazu – stemplowanie roślinami oraz z energetyki odnawialnej -  eksperymenty rozwijają talenty.
Była to jubileuszowa 10 edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki, zajęcia dla dzieci i młodzieży odbyły się w Inowrocławiu na terenie Wyższej Szkoły Gospodarki. Uczestnicy zajęć przekonali się, że nauka może być porywająca, intrygująca i inspirująca.  
Nasi uczniowie chętnie prezentowali młodszym kolegom urządzenia do pozyskiwania energii słonecznej, zaprezentowali pracę układu podgrzewającego wodę, pokazali sposoby łączenia instalacji z tworzyw sztucznych, była okazja do dyskusji oraz zasady pozyskiwania energii elektrycznej za pomocą paneli fotowoltaicznych. Ze stempli z roślin i kolorowych farb powstały piękne dekoracje kartek z okazji Dnia Matki. Była też okazja zaprezentowania sprzętu geodezyjnego i wykonanie pomiarów.
Uczestnicy chętnie angażowali się w nasze zajęcia i licznie w nich uczestniczyli. Maksymą Festiwalu jest hasło: „Złap bakcyla nauki” a celem spotkania było poznanie nowinek ze świata nauki i techniki, uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania, odkrycie tajemnic, eksperymentowanie, wymiana doświadczeń oraz poszerzanie swoich horyzontów. Kolejna edycja udowodniła, że nauka nie jest nudna.
W przygotowanie warsztatów zaangażowali się nauczyciele przedmiotów zawodowych: Justyna Dybicz, Sylwia Lewartowska oraz Piotr Hopcia. Do zobaczenia za rok.
31.05.2019 JD, BP, SD
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego