Na Dniach Energii w Toruniu - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Na Dniach Energii w Toruniu

ARCHIWUM > 2017/2018


DZIAŁAJ Z ENERGIĄ!
DNI ENERGII W TORUNIU


Zanieczyszczone powietrze to cichy zabójca trzeba o tym pamiętać na co dzień, likwidować stare, niespełniające norm kotły, używać dobrej jakości paliwa i nigdy nie spalać odpadów w domowych kotłach!

Świadomość społeczeństwa rośnie, a bardzo dobrze o tym wiedzą uczniowie „Budowlanki”, przyszli instalatorzy uczący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Coraz więcej osób dostrzega znaczenie działań związanych z ochroną powietrza. Właściciele domów likwidują kotły węglowe i podłączają swoje budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dzieje się dużo dobrego, ale to nie wystarczy… Nadal widok ciemnego dymu o intensywnym, nieprzyjemnym zapachu wydobywającego się z kominów niektórych domów nie należy do rzadkości. Osoby, które spalają plastik, opony, folie, czy nawet meble, wprowadzają zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. To tylko pozorna oszczędność, szkodzą sobie i innym.

Najważniejsza jest edukacja, dlatego młodzież z „Budowlanki” w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczestniczyła w Seminarium w ramach Dni Energii Toruń 2017. Młodzież wysłuchała m.in. wykładu
na temat biomasy drzewnej, wpływu węglowego ogrzewnictwa indywidualnego na jakość powietrza oraz elektromobilności.

Instalatorzy mają wiedzę i świadomość dotyczącą działań, które każdy z nas może podjąć na rzecz poprawy jakości powietrza. A można zrobić wiele: spalać paliwa wysokiej jakości w domowych piecach i kotłach, dbać o sprawność domowych instalacji grzewczych.

Odnawialne źródła energii wciąż rosną w siłę!

Pojawia się coraz więcej inwestycji i ustaleń dotyczących odnawialnych źródeł energii
w tym także w Polsce. Jesteśmy przekonani, że to trend, który będzie ciągle wzrastać, a co za tym idzie zawód ten będzie cieszył się ciągle rosnącym zapotrzebowaniem na rynku pracy.

16.11.2017 BW, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego