Narkotyki? - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Narkotyki?

ARCHIWUM > 2014/2015

I MIEJSCE DLA OSKARA LEWANDOWSKIEGO Z ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNZJALNYCH NR 5 IM. GENERAŁA WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO W INOWROCŁAWIU W KONKURSIE „NARKOTYKI? NA CO MI TO!”


Dnia 2 grudnia 2014r. uczniowie klasy IIIa w zawodzie technik budownictwa oraz uczeń klasy IVc w zawodzie technik drogownictwa Oskar Lewandowski, uczestniczyli w podsumowaniu kampanii profilaktycznej oraz konkursu „Narkotyki? Na co mi to!”, których organizatorem był Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu.  Naszą szkołę w konkursie reprezentował Oskar Lewandowski.
Celem rywalizacji było uzmysłowienie młodzieży, że czas wolny można spędzać konstruktywnie, rozwijając swoje zdolności, talenty, zamiast sięgać po narkotyki, które zniszczyły zdrowie i życie wielu młodym ludziom.
W konkursie uczestniczyło 13 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy przedstawili takie zainteresowania, jak: taniec towarzyski i nowoczesny, śpiew, malarstwo, wolontariat, grafikę, czytanie książek, fotografowanie.
Oskar Lewandowski przygotował prezentację multimedialną na temat swojej pasji: nurkowania, ratownictwa wodnego i pracy w ochotniczej straży pożarnej. Podczas wystąpienia przekonywał zebranych, że warto realizować marzenia, rozwijać zainteresowania, bo daje to ogromną satysfakcję, uczy odpowiedzialności, konsekwencji i pozwala osiągać zamierzone cele.
Sposób, w jaki Oskar  przedstawił swoje hobby, ujął młodzież oraz jury, dzięki czemu zajął on I miejsce w konkursie.
Akcja profilaktyczna „Narkotyki? Na co mi to!” jest doskonałą okazją, aby wskazać młodym osobom, jak właściwie spędzać wolny czas, aby uniknąć eksperymentowania ze środkami psychoaktywnymi, a w konsekwencji uzależnienia od narkotyków.

Warto przeczytać:

http://www.inowroclaw.info.pl/aktualnosci.php?akcja=news&id=23404
                                                                                             


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego