Obchody Dnia Krajobrazu - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Obchody Dnia Krajobrazu

ARCHIWUM > 2018/2019


„BUDOWLANKA” I PIĘNE KRAJOBRAZY


Klasa I a technikum architektury krajobrazu miała okazję wziąć udział w Regionalnych Obchodach Dni Krajobrazu, które miały miejsce w Kruszwicy podczas rejsu Rusałką po jeziorze Gopło. Współorganizatorem spotkania była Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi. Zaproszono Regionalną  Dyrekcję Ochrony Środowiska w Bydgoszczy oraz Gminę Kruszwica, a całe wydarzenie objął patronatem wojewoda Kujawsko - Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Młodzież uczestniczyła w debacie poświęonej zagospodarowaniu przestrzennemu naszej okolicy, podczas której wypowiadali się burmistrz miasta Kruszwicy Dariusz Witczak i pan  Ryszard Marek Badtke. Celem spotkania było przekazanie uczestnikom wiedzy na temat danego krajobrazu, w tym jego historii, procesów, które wpływają na jego kształt, funkcji, jakie pełni lub ewentualnych zagrożeń.

Uczniowie zwiedzili również półwysep Rzęowski, mieli okazję podziwiać nadgoplański krajobraz w jesiennej krasie. Warto wspomnieć, że uczestnicy  spróbowali wyrobów z gęsiny min. gęśburgerów. Ten smakowity akcent przygotowano dzięki uprzejmości prezesa Fundacji pana Andrzeja Kloneckiego.

Było pięknie, ciekawie i pysznie. Klasa zgodnie z kierunkiem kształcenia pozyskała nową wiedzę na temat różnorodnych krajobrazów, które nas otaczają.

21.10.2018 SL, BP


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego