Ochrona środowiska a prawo - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Ochrona środowiska a prawo

ARCHIWUM > 2019/2020

BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY ZA ŚRODOWISKO NATURALNE!

 
 
W związku z rosnącą popularnością działań mających na celu ochronę środowiska, uczniowie klas III Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. Wł. Sikorskiego w Inowrocławiu, w dniu 19 września 2019r. wzięli udział w wykładzie zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu.

 
 
Wykład pn.: „Odpowiedzialność karna z tytułu gospodarowania odpadami” poprowadził adwokat Przemysław Juchacz, autor kilku publikacji z zakresu prawa karnego, posiadający otwarty przewód doktorski.

 
 
Podczas spotkania młodzi ludzie mięli okazję zaznajomić się z prawnymi aspektami ochrony środowiska, jak również  mogli otrzymać fachową poradę dotyczącą gospodarowania odpadami. Wykład zakończył się konkursem z upominkami, który ugruntował zdobytą przez uczniów wiedzę. „Budowlanka” to szkoła, która za jeden z celów ma czynienie uczniów odpowiedzialnymi za stan środowiaska, które ich otacza. Każdy z nich musi być też świadomy, jakie wynikają konsekwencje, gdy łamie się obowiązujące zapisy prawa dotyczące tej dziedziny życia.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego