Pożegnanie maturzystów - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Pożegnanie maturzystów

ARCHIWUM > 2017/2018


„BUDOWLANKA” POŻEGNAŁA TEGOROCZNYCH MATURYSTÓW

„Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego , wspaniałego...”

W ostatni piątek 27 kwietnia odbyło się, zgodnie z tradycją, pożegnanie klas IV technikum. Po czterech latach nauki szkołę ukończyli absolwenci w zawodach: technik budownictwa, technik geodeta, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik architektury krajobrazu.

Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, w tym także pracodawcy, przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą oraz rodzice. Dyrektor szkoły p. Danuta Paluszak serdecznie powitała wszystkich przybyłych na uroczystość. Następnie w ciepłych słowach podsumowała cztery lata pobytu w szkole głównych bohaterów apelu, podkreśliła też wagę licznych sukcesów osiągniętych przez tegorocznych abiturientów. Wszyscy uczniowie kończący szkołę otrzymali z rąk p. dyrektor pamiątkowy „Dyplom Absolwenta” oraz „szczęśliwy długopis”, który ma służyć im w ważnych chwilach – decydujących o ich przyszłości. Wielu absolwentów zostało nagrodzonych za: wysokie wyniki w nauce, działalność na rzecz szkoły, osiągnięcia sportowe oraz udział w krwiodawstwie. Pani dyrektor wręczyła także listy gratulacyjne licznie przybyłym  rodzicom za trud wychowawczy, poświęcenie, a także za współpracę z nauczycielami, wychowawcami i działalność na rzecz szkoły.

Po odebraniu nagród, gratulacji i życzeń,  przedstawicielka absolwentów Monika Flanc w imieniu wszystkich kończących szkołę podziękowała za nieocenioną pomoc, udzielone wsparcie i zrozumienie w czasie edukacji - dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, pracodawcom, pracownikom szkoły i rodzicom...

Oczywiście uroczystość nie mogłaby się zakończyć bez części artystycznej, przygotowała ją uczennica Martyna Beinka z klasy II technikum, która pożegnała absolwentów występem  muzycznym,  nagrodzonym  gromkimi brawami. Po zakończeniu apelu absolwenci udali się wraz z wychowawcami na ostatnią lekcję wychowawczą, by jeszcze przez chwilę móc powspominać radosny, dobry czas spędzony w szkole. Te piękne chwile, utrwalone w fotorelacji, na zawsze pozostaną w sercach tych, z którymi trzeba było się rozstać i tych, którzy żegnali absolwentów.

27.04.2018 SD, JN, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego