Praktyki zawodowe technikum - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Praktyki zawodowe technikum

O SZKOLE

Praktyka zawodowa w 4-letnim technikum


Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu "Budowlanka" przygotowuje uczniów do wykonywania zawodu przez realizację praktycznej nauki zawodu  w formie ćwiczeń, zajęć praktycznych oraz praktyk zawodowych (4 lub 2 tygodniowych). Nauka odbywa się w rzeczywistych warunkach pracy właściwych dla zawodu. Przez współpracę z podmiotami gospodarczymi wielu branż umożliwiamy bezpośredni udział uczniów w realizacji zadań firm i przedsiębiorstw miasta i regionu.


Uczniowie odbywają ćwiczenia i zajęcia praktyczne w małych grupach pod opieką nauczycieli. Mają dostęp do nowoczesnego sprzętu. Korzystają z doświadczenia pracowników. Szkoła podpisuje umowy z pracodawcami, dzięki czemu uczniowie mogą  wykonywać ćwiczenia, zadania praktyczne, korzystać z nowoczesnych materiałów i urządzeń, opracowań technicznych, wsparcia multimedialnego znajdującego się w ich posiadaniu. Podmioty współpracujące ze szkołą dążą do wykształcenia przyszłych pracowników, świadome zapotrzebowania współczesnego rynku pracy.
Szkoła wypracowała już standardy współpracy w realizacji praktycznej nauki zawodu. Firmy doceniają współpracę ze szkołą, która ma wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu do wykonywania zawodów.

Priorytetem rozwoju szkoły jest dobre wykształcenie nowych kadr, które spełnią oczekiwania pracodawców i znajdą zatrudnienie na szerokim, rynku pracy.
Cieszy nas fakt, że coraz więcej pracodawców zgłasza chęć współpracy ze szkołą upatrując w niej gwaranta dobrego przygotowania ucznia.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego