Rajdy rowerowe - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Rajdy rowerowe

ARCHIWUM > 2020/2021

EKOLOGICZNY POWIAT INOWROCŁAWSKI – RAJDY ROWEROWE UCZNIÓW BUDOWLANKI
Od kilku lat w Zespole Szkół Budowlanych w Inowrocławiu działa Szkolne Koło Krajoznawczo –Turystyczne.
W ramach jego działalności uczniowie wspólnie z opiekunem Panem Dariuszem Dekańskim – nauczycielem wychowania fizycznego, a zarazem wielkim propagatorem aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, wyjeżdżają w pobliskie rejony malowniczego powiatu inowrocławskiego.
Rowerzyści objechali już tereny rzeki Noteci, Śluzy na Noteci oraz Zielone Płuca Inowrocławia - czyli lasy balczewskie. Podczas każdego rajdu młodzieży towarzyszy hasło: „Poznajemy ekologiczny powiat inowrocławski”. Uczestnikom wypraw dobrze znany jest też rowerowy szlak generała Władysława Sikorskiego - patrona szkoły.
Taka forma rozwijania pasji pozwala na dotarcie do miejsc, do których nie dotarłoby się samochodem, a także pieszo. To szansa na spojrzenie na pewne rejony najbliższej okolicy z zupełnie nowej perspektywy. Podróżując rowerem nasi miłośnicy ekologii korzystają zwykle z lokalnych dróg, co pozwala nam bliżej poznać nasz powiat. Dodatkowo warto podkreślić, że w ten sposób również mają dobry kontakt z naturą i młodzież nastawiona jest na obserwację otaczającej przyrody.
Część szlaków rowerowych prowadzi przez malownicze tereny leśne naszego powiatu - z dala od pędzących samochodów.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego