SNAP czyli.... - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

SNAP czyli....

ARCHIWUM > 2017/2018


SNAP czyli STOP NARKOMANII, ALKOHOLIZMOWI, PRZEMOCY

Kilka dni temu w „Budowlance” gościli wolontariusze grupy SNAP, którzy przybliżyli młodzieży problematykę uzależnień od  narkotyków, alkoholu oraz skutki stosowania przemocy. Zostali zaproszeni, ponieważ ważne jest, aby przestrzec młodych ludzi przed złymi wyborami. Dać przykład jak zgubne jest korzystanie z używek i zapobiec zachowaniom agresywnym wobec innych.

Okazało się, że młodzi ludzie z uwagą wysłuchali historii z życia prelegentów, którzy w prostych, ale przejmujących słowach pokazali, jak łatwo ulec pokusom i zboczyć z prostej życiowej drogi. Podkreślali również rolę rodziny, ukazując ją jako najważniejszy czynnik kształtujący człowieka. Przestrzegali, odwołując się do własnych doświadczeń, prezentując filmy i piosenki, przed rujnującym życie ludzkie wpływem alkoholu i narkotyków.

Młodzież otrzymała jednoznaczny przekaz, że życie każdego człowieka jest bezcenne i nie warto go niszczyć przez nieodpowiedzialne zachowania, czy eksperymenty ze środkami uzależniającymi. To była jedna z wielu lekcji w „Budowlance”, które poświęcone są kształtowaniu właściwych postaw, poszanowaniu drugiego człowieka, słowem wychowaniu ku dorosłości.  Spotkanie wywołało wśród uczniów wiele dyskusji, emocji, refleksji. Było ich zdaniem prawdziwą lekcją życia.


27.09.2017 MM, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego