Stypendia MEN - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Stypendia MEN

ARCHIWUM > 2015/2016


STYPENDIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DLA UCZNIÓW „BUDOWLANKI”


16 października 2015 r. uczeń kl. III Jakub Zieliński oraz absolwent naszej Szkoły Przemysław Głowacki, odebrali stypendia za  wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2014/2015,  przyznane przez  Ministra Edukacji Narodowej. Każdy z nich osiągnął drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju budowlanym  „ZŁOTA KIELNIA”, który odbył się podczas targów „BUDMA” w Poznaniu. Przemysław Głowacki startował w turnieju w zawodzie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, natomiast Jakub Zieliński - w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Chłopcy są jedynymi laureatami tak prestiżowej nagrody, reprezentantami ponadgimnazjalnych szkół zawodowych powiatu inowrocławskiego oraz jedynymi z województwa kujawsko-pomowskiego.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów uzyskujących wybitne osiągnięcia edukacyjne. Każdego roku do MEN wpływa około dwóch tysięcy wniosków o przyznanie tego wyróżnienia. Wszystkie te wnioski dotyczą uczniów, mogących się pochwalić znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji.

W trakcie uroczystej gali  z rąk pani minister stypendia   otrzymało 320 uczniów z całej Polski, reprezentantów wszystkich województw. Spotkanie odbyło się w Auli dawnej biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (Auditorium Minus).

Jesteśmy dumni z wyróżnienia naszych uczniów. Powyższy fakt potwierdza, że szkoła dba o poziom nauczania i rozwój uzdolnień uczniów.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego