Sztuka murowania - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Sztuka murowania

ARCHIWUM > 2016/2017


UCZNIOWIE „BUDOWLANKI” SZKOLĄ SIĘ
NOWOCZEŚNIE!

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili  firmę Wienerberger Ceramika Budowlana w Toruniu, która działa na polskim rynku ponad 17 lat i jest czołowym producentem ceramicznych materiałów budowlanych.

Klasy II A i I A technikum budownictwa miały okazję zapoznać się z bogatą ofertą produkcyjną firmy oraz obserwować proces produkcji cegły klinkierowej. Uczestnicy tej wycieczki dydaktycznej otrzymali niepowtarzalną okazję uwiecznienia swojej obecności w firmie poprzez zapisanie swojego imienia lub nazwy szkoły w niewypalonej jeszcze cegle.

Doradca handlowy p. Piotr Jarosz zapoznał grupę młodzieży z zakresem produkcji firmy i nowoczesnymi sposobami murowania.

Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o materiałach budowlanych i nowoczesnych rozwiązaniach wznoszenia budynków. Najważniejsze dla nas jest kształtowanie dobrych fachowców uzupełniających swoją wiedzę zawodową.

Z kolei na zaproszenie nauczycielek przedmiotów zawodowych tj. pań: Joanny Wiśniewskiej i  Elżbiety Górznej przedstawiciele firmy Wienerberger Ceramika Budowlana odwiedzili naszą szkołę, w celu przeprowadzenia pokazu
szkolenia nowoczesnego wznoszenia murów z pustaków ceramicznych. Młodzież miała okazję murować pod fachowym okiem doświadczonych pracowników firmy Wienerberger.

Dzięki temu przedsięwzięciu pracownia robót budowlanych i tynkarskich wzbogaciła się o cegły i pustaki ceramiczne, które pracownicy firmy przywieźli i podarowali szkole.

Pragniemy podziękować firmie Wienerberger Ceramika Budowlana w Toruniu za zaproszenie uczniów i nauczycieli na pokaz w firmie i szkolenie przeprowadzone na terenie szkoły oraz podarowanie materiałów ceramicznych.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego