Targi Instalacyjne w Poznaniu - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Targi Instalacyjne w Poznaniu

ARCHIWUM > 2015/2016


NA TARGACH INSTALACYJNYCH W POZNANIU

Targi Instalacje 2016 to największe w Polsce wydarzenie z branży instalacyjnej, sanitarnej, grzewczej   i sieci zewnętrznych, a uczniowie „Budowlanki” licznie wzięli w nich udział.

W tegorocznych targach uczestniczyło ponad 200 wystawców. Uczniowie zapoznali się z najnowszymi trendami obowiązującymi w branży, zobaczyli nowości wchodzące na polski rynek. Młodzież mogła również porozmawiać z fachowcami oraz pogłębić posiadaną już wiedzę podczas towarzyszących targom konferencji i spotkań.

Oprócz niezaprzeczalnych walorów edukacyjnych, była również okazja do sprawdzenia umiejętności praktycznych w Mistrzostwach Polski Instalatorów dla Szkół. Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa
Sekcja Szkół Budowlanych przy współpracy z firmami: Grundfos, Afriso, Brȍtje, TECE, Vogel&Noot, które ufundowały atrakcyjne nagrody. W Mistrzostwach wzięli udział uczniowie naszej Szkoły  w zawodzie monter sieci, instalacji     i urządzeń sanitarnych oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Spośród wszystkich zgłoszonych uczestników - ze szkół z całego kraju, nasi spisali się wspaniale. Zadanie polegało na montażu elementów instalacji w jak najkrótszym czasie. Łukasz Drążkowski, kl. III m/m, Jakub Nowak,  kl. II b, Marcin Kosmowski, kl. II b, Dominik Poszwa, kl. II b oraz Mateusz Przybysz, kl. Ib pokonali liczną konkurencję i  przeszli do  kolejnych etapów konkursu. Tym razem należało zamontować  głowicę termostatyczną na grzejniku firmy Vogel&Noot, siłownik elektroniczny regulujący pracę zaworu trójdrogowego (z którym było najwięcej problemów), pompę Alpha 3 firmy Grudnfos z płynną regulacją obrotów, przewód zasilający do pompy, automatyczny odpowietrznik, moduł na pompie, siłownik na rozdzielaczu ProCalida, moduł czasowy UM CosiTherm, trójnik powietrzno-spalinowy do kotła Brȍtje, połączenie 3 rur: sanitarnej, grzewczej i wielowarstwowej z trójnikiem stosując połączenia zaciskowe i umieszczenie ich w obejmach na stojaku, przycisk spłukujący Tece, zawór zwrotny wraz z zestawem kolan i rur kanalizacyjnych. Na koniec instalację trzeba było uruchomić, otworzyć zawory (które pozwoliły określić szczelność montowanej instalacji - nie u wszystkich było sucho), ustabilizować ciśnienie na poziomie 1,5 bar, włączyć pompę na III bieg, narzędzia odłożyć na stolik. Najlepszy okazał się Dominik, który rywalizował o miejsce w ścisłym finale, ostatecznie zajął wysokie 10 miejsce, otrzymał nagrodę osiągając rewelacyjny czas 6 minut 3 sekundy!

Dzięki obecności na Targach Instalacje 2016 uczniowie zdobyli nową, fachową wiedzę, poznali najnowsze trendy rynkowe oraz mieli okazję osobiście porozmawiać z przedstawicielami największych firm z branży. Był to również doskonały trening i sprawdzian umiejętności praktycznych przed egzaminem z kwalifikacji B.09 - wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych oraz B.21 - montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Opiekunami młodzieży byli nauczyciele przedmiotów zawodowych: Justyna Dybicz, Juliusz Nawrocki oraz Wiesław Kurczyński.

Przygotowała: Justyna Dybicz


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego