Tradycja Krwiodawstwa w "Budowlance" - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Tradycja Krwiodawstwa w "Budowlance"

ARCHIWUM > 2017/2018


TRADYCJA KRWIODAWSTWA W „BUDOWLANCE”

Krwiodawstwo to akcja społeczna mająca na celu pozyskiwanie krwi od osób zdrowych na rzecz osób wymagających  krwi (np. podczas operacji chirurgicznej) lub do produkcji .
Krwiodawstwo
w „Budowlance” to wieloletnia tradycja łącząca uczniów szkoły, absolwentów oraz nauczycieli w wyjątkową społeczność ludzi zaangażowanych i altruistycznych. Zapoczątkowano ją w 2002 roku, kiedy to powstał pierwszy  Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi w Inowrocławiu, zrzeszający na początku swojej działalności 16 członków. Od tego czasu honorowe krwiodawstwo stało się niezmiennym elementem codzienności „Budowlanki”, a przy okazji każdej akcji rodzina krwiodawców powiększa się o nowych członków. Od roku 2009 nasi krwiodawcy odwiedzają inowrocławski punkt poboru krwi cztery razy w ciągu roku szkolnego. Przy okazji każdej akcji przekazują również część czekolad dla pacjentów Oddziału Dziecięcego naszego szpitala, a w okresie przedświątecznym mobilizują całą społeczność szkolną do zbiórki zabawek, książek, gier, które przekazują małym pacjentom.

18 kwietnia obecni członkowie klubu, czyli uczniowie klas II, III i IV spotkali się, aby oficjalnie podsumować działalność klubu w ostatnim roku, a także aby wybrać nowy zarząd klubu. Prezesem została Weronika Lewandowska, zastępująca kończącego w tym roku szkolnym „Budowlankę” Bartka Nawrę. Przy okazji zebrania udało się zrobić pamiątkowe zdjęcie, które na pewno znajdzie swoje miejsce w kronice klubu.  

Następna akcja honorowego krwiodawstwa zaplanowana jest na 11 czerwca. Mamy nadzieję, że następni ochotnicy zasilą nasze szeregi, a przy okazji doświadczą jednego z najpiękniejszych uczuć świata, jakim jest świadomość, że uratowaliśmy komuś życie.

18.04.2018 KO, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego