W Saloniku - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

W Saloniku

ARCHIWUM > 2014/2015


GODZINA WYCHOWAWCZA W SALONIKU LITERACKO-ARTYSTYCZNYM


Uczniowie klasy II c w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu udali się do Saloniku Literacko-Artystycznego na wystawę poświęconą Żołnierzom Wyklętym Pomorza i Kujaw. Ekspozycja autorstwa dr Alicji Paczoskiej-Hauke przygotowana została przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku Delegatura w Bydgoszczy.

Młodzież „Budowlanki” miała okazję zgłębić swoją wiedzę na temat funkcjonowania polskiego podziemia niepodległościowego w latach 1945-1954 oraz losów Żołnierzy Wyklętych naszego regionu. Uczniowie wpierw wysłuchali słowa wstępnego, które wygłosiła kurator wystawy, a następnie obejrzeli fotografie i dokumenty zgromadzone na 32 planszach. Młodzież mogła również skorzystać z wypożyczenia książek związanych tematycznie z obejrzaną wystawą.

Celem godziny wychowawczej, w formie wyjścia na wystawę, było także upamiętnienie obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzony jest corocznie 1 marca. Organizatorem wyjścia była wychowawczyni klasy
pani Milena Leśniewska.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego