Warsztaty MCK - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Warsztaty MCK

ARCHIWUM > 2014/2015

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I KREATYWNOŚĆ DROGĄ DO OSOBISTEGO SUKCESU


W dniu 20.11.2014r. uczniowie kl. I b w zawodzie technik geodeta wzięli udział w warsztacie pod nazwą „Przedsiębiorczość i kreatywność drogą do osobistego sukcesu”, który został zorganizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Młodzieżowym Centrum Kariery w Inowrocławiu. Prowadzącym spotkanie i jednym z organizatorów przedsięwzięcia był Pan Jakub Kaszliński doradca zawodowy.

 W pierwszej części warsztatów młodzież uzyskała informacje na temat form pozyskiwania środków finansowych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, między innymi z Powiatowego Urzędu Pracy oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego; miejsc, w których można uzyskać pomoc w zakładaniu  przedsiębiorstw; stron pozytywnych  i negatywnych posiadania własnej działalności gospodarczej.

 Natomiast druga część spotkania poświęcona była kreatywności, cechy bardzo potrzebnej młodym przedsiębiorcom, ale i często koniecznej podczas rozmowy kwalifikacyjnej  z przyszłym pracodawcą  oraz  w zdobyciu zatrudnienia.

Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem tematyką warsztatów, a także   aktywnością i kreatywnością podczas wykonywania ćwiczeń praktycznych.

Opiekunem młodzieży była Pani Marzena Majewska.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego