Wizyta w stolicy - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Wizyta w stolicy

ARCHIWUM > 2018/2019


„BUDOWLANKA” ODWIEDZIŁA STOLICĘ!

Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu uczestniczyła we wyjeździe do Warszawy. Celem autokarowej wycieczki był udział reprezentantów Szkoły w popularnym teleturnieju Telewizji Polskiej „Koło Fortuny”. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie wyjazdem ze strony naszych uczniów było duże.

W stolicy oprócz zwiedzania nowoczesnej architektury budynku, w którym odbywały się nagrania programów telewizyjnych, można było podpatrzeć, na czym polega praca prezenterów telewizyjnych, operatorów kamer, dźwiękowców czy oświetleniowców. Uczniowie przyglądali się również wystrojowi wnętrz sal nagraniowych, co ściśle wiąże się z zawodami: technika budownictwa i technika renowacji elementów architektury. W bieżącym roku szkolnym realizowana jest w szkole przez klasy renowacyjne jedna z trzech innowacji pedagogicznych dotycząca właśnie wystroju wnętrz.

Podczas pobytu w Warszawie wrażeń i emocji nie brakowało, zwłaszcza podczas samego nagrywania programu, kiedy to należało siedzieć na widowni w skupieniu i reagować na komendy osoby odpowiedzialnej za organizację pracy w studiu nagraniowym. Wszyscy wrócili zadowoleni z mnóstwem fotografii przedstawiających między innymi wnętrza sal nagraniowych. Z pewnością zostaną one wykorzystane na zajęciach lekcyjnych z przedmiotów zawodowych. Będziemy też pamiętać sympatycznych i  pełnych energii prowadzących program „Koło Fortuny” - Pana Rafała Brzozowskiego i Panią Izabelę Krzan.

Jak nasza Szkoła prezentowała się w teleturnieju będzie można zobaczyć na przełomie października i listopada w programie drugim Telewizji Polskiej w dni powszednie o godzinie 16.00. Wyjazd do stolicy utwierdził naszych uczniów w przekonaniu, że w inowrocławskiej „Budowlance” zdobywa się wiedzę i umiejętności zawodowe nie tylko w szkolnych ławkach, ale również podczas wyjazdów dydaktycznych, wycieczek krajoznawczych i turystycznych, powiązanych z różnymi zainteresowaniami młodych ludzi.


26.09.2018 IK, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego