Z okazji Dnia Ziemi - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Z okazji Dnia Ziemi

ARCHIWUM > 2017/2018


DZIEŃ ZIEMI W „BUDOWLANCE”

Obchody Światowego Dnia Ziemi 2018 poświęcone były walce z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem tego dnia było promowanie działań na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i uświadomienie ludziom, jak wielki problem stanowią dla środowiska odpady zrobione z tworzyw sztucznych. Wśród sposobów ich unieszkodliwiania należy wymienić ich ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także zrezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań.

Z tej okazji nauczycielka biologii w klasach I, II, III i IV przeprowadziła zajęcia edukacyjne przygotowujące do konkursu plastycznego „Świat oczami młodych” pod hasłem: „Ratujemy klimat”. Tematyka lekcji dotyczyła zmian klimatu i sposobów jego ochrony, a także roli znaczka pocztowego w promowaniu podstaw ekologicznych. Ponadto uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w 3 konkurach ekologicznych:

Świat oczami młodych: Konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego do hasła „Ratujemy klimat” Fundacji Banku Ochrony Środowiska i Poczty Polskiej dla szkół i domów kultury (czekamy na wyniki);

Konkurs plastyczny organizowany pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego „Obrona cywilna Wokół Nas” pod hasłem: „Walka ze smogiem – życia i środowiska wrogiem (czekamy na wyniki);

Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej z Elementami Ochrony Środowiska, którego zwycięzcami zostali:
I miejsce: Sołtysiak Agnieszka (I b)
II miejsce: Czerwiński Filip (I a)
III miejsce: Rembisz Dagmara (I b)

Dzięki przeprowadzonym konkursom udało nam się uwrażliwić młodzież na kwestie ekologiczne i zwrócić ich uwagę na postawy przyczyniające się do dbałości o stan środowiska naturalnego, a także zachęcić uczestników do podjęcia działań na rzecz jego ochrony.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom  i życzymy dalszych sukcesów!

25.04.2018 ASz, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego