Jak to się zaczęło... - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Jak to się zaczęło...

DZIAŁALNOŚĆ UCZNIÓW > "VERBA" Koło Teatralno-Literackie


KÓŁKO TEATRALNO-LITERACKIE W „BUDOWLANCE”
jak to się zaczęło?

W listopadzie 2015 r. przygotowaliśmy w naszej szkole pierwszy występ artystyczny pt. „Poetycki płomień pamięci”. Wytrwale ćwiczyliśmy swoje role pod kierunkiem pani Mileny Leśniewskiej-Pulczyńskiej. Przedstawienie adresowane było do nauczycieli, rodziców i uczniów szkoły oraz seniorów z Uniwersytetów III Wieku (w ramach idei integracji twórczej pokoleń). Nasz debiutancki występ odebrany został bardzo pozytywnie zebraliśmy mnóstwo pochwał. Wielu gości w swoich opiniach zwracało uwagę na profesjonalne przygotowanie przedstawienia, które wywołało niejedną łzę w oku widzów. Niektórzy sugerowali nam utworzenie w „Budowlance” kółka teatralnego. Pierwsze tego typu sukcesy dały wszystkim wiele do myślenia.

W 2016 r. postanowiliśmy utworzyć kółko teatralne. Nie mieliśmy żadnej nazwy dla naszej grupy, ale za to nie brakowało nam pomysłów na występy i zapału do pracy!  W listopadzie wystąpiliśmy w przedstawieniu „Jesienna miłość”, które znów okazało się sukcesem. Poszliśmy o krok dalej… . Na pożegnanie jesieni wystawiliśmy nasze przedstawienie przed większą publicznością, mianowicie w Pijalni Wód Palmiarni „Inowrocławianka”.

Grudzień 2016 r. przyniósł nowe wyzwania. Przygotowaliśmy jasełka dla grona pedagogicznego, zaproszonych gości, wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów. Wiele radości sprawiały nam przygotowania i próby przed występem. Do naszego kółka dołączyły kolejne osoby, które wniosły oryginalne pomysły. Nie możemy także zapomnieć o wsparciu rówieśników przy tworzeniu dekoracji do jasełek.

Wraz z wiosną 2017 r. przyszła nowa myśl… Rozszerzyliśmy działalność kółka teatralnego o twórczość literacką uczniów. Przygotowaliśmy przegląd twórczości pokoleń pod nazwą „Impuls”. Do występów zaczęliśmy wykorzystywać utwory pisane przez młodzież z naszej szkoły, np. opowiadania A. Thielmann, wiersze D. Karmowskiej, W. Głowickiej i T. Kowalczyka. Największym sukcesem cieszyły się kryminały, które pisała A. Czaja. Do zespołu dołączyły osoby śpiewające piosenki oraz grające na gitarach. Podczas przeglądu twórczości nasza grupa wystąpiła jako (Nie)poważni na niby, jednak w późniejszym czasie zrezygnowaliśmy z tej nazwy. Działaliśmy po prostu jako kółko teatralno-literackie.

W maju 2017 r. zostaliśmy zaproszeni na gościnne występy do Klubu „Seniorynka”.  Ponownie mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności przed Słuchaczami Uniwersytetu III Wieku, którzy wcześniej występowali w „Budowlance” podczas przeglądu twórczości „Impuls”.

W czerwcu 2017 r. przygotowaliśmy przedstawienie o treściach ekologicznych, które zostało wystawione podczas konferencji na temat ochrony środowiska. Jak widać nie ograniczamy się wyłącznie do jednego tematu…

Nareszcie…. Od września 2017 r. tworzymy kółko teatralno-literackie „Verba”. Mamy nadzieję, że dołączą do nas kolejne osoby.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego